pokrzywdzeni2010

Forum powstało w celu kontaktu osób oszukanych przez użytkownika Allegro Kalisz1978


#1 2010-08-18 17:14:37

DarkAngel08

Administrator

Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 7
Punktów :   

Co należy zrobić?

Użytkownik Kalisz1978 oszukał nas wszystkich i myśli, że ujdzie to mu płazem.
Towaru nikt nie otrzymał - niestety natrafiliśmy na oszusta, ale sprawa jest na dobrej drodze.

Otóż napiszę co należy zrobić w tej sytuacji aby skrócić czas postępowania w jego sprawie.

1. Proszę zgłosić do allegro ten fakt - czym więcej zgłoszeń tym allegro potraktuje sprawę
jako priorytetową i będzie to sygnałem dla nich, że ten człowiek oszukał wiele osób.

Link do allegro dla kontaktu: http://allegro.pl/contact/contact.php
Wybieramy: Jestem Kupującym -> Zapłaciłem, ale nie otrzymałem towaru.

2. Następnie należy wydrukować dowód wpłaty i udać się na policję.
Jeśli przelew był robiony przez internet należy zalogować się na swoje konto bankowe
i wybrać "Wydruk potwierdzenia" bądź podobną opcje (w różnych bankach różnie się nazywa).
Jeśli przelew był robiony przez Płacę z Allegro to na koncie bankowym również mamy to odnotowane,
lecz wtedy należy wspomnieć, że osoba otrzymała pieniądze za pośrednictwem Allegro.

Na policji zgłaszamy: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i należy opisać w miarę dokładnie
zaistniałą sytuację. Nic wielkiego. Po prostu człowiek nie wywiązał się z umowy Kupna - Sprzedaży
po przez serwis aukcyjny Allegro.pl, wziął pieniądze za towar, którego nie wysłał. Oszustwo materialne na daną kwotę.

Policja w ciągu maksymalnie 30 dni prześlę listownie potwierdzenie o wszczęciu postępowania w sprawie Marcina Kalisza.
Aha, policji również należy wydrukować pełne Dane Sprzedającego (mamy je dostępne również po zalogowaniu się na allegro).

Proszę także przekazać, że sprawa tego człowieka toczy się w wielu miastach w Polsce, m.in w Bydgoszczy i Trzciance.
(na dniach będę znał kolejne miasta).

Policja będzie współpracować ze sobą i mam nadzieję, że dzięki temu sprawa szybciej się zakończy pozytywnie.


Proszę również w dziale POKRZYWDZONE OSOBY podać swój login z allegro i miejscowość.
Zostaną przekazane te informacje również policji, dzięki temu policja będzie mogła ze sobą współpracować.

Żadnych innych danych osobowych nie należy na chwilę obecną podawać tu na forum.

Zapraszam do dyskusji - mam nadzieję, że wspólnie zakończymy tą sprawę z pozytywnym wynikiem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stealthsword.pun.pl www.roznezwierzaki.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.totaldramaforum.pun.pl www.forumpatiozabki.pun.pl